Urodziny i polityczny „coming out”!

Patryk Zbroja            01 września 2015            8 komentarzy

Dzisiaj na łamach bloga napiszę nieco inaczej i to nie tylko z powodu moich kolejnych urodzin (urodziłem się 1 września).

Ostatnie dni, to duża zmiana w moim dotychczasowym życiu. Po wczorajszym oficjalnym ogłoszeniu mojego startu w wyborach do Senatu RP czułem się trochę tak, jakbym wszedł do innej rzeczywistości, takiego świata „z drugiej strony lustra”.

Pełne wsparcie najbliższych mi osób, w tym tych, z którymi nawet różnię się spojrzeniem na szereg zjawisk społecznych, czy politycznych, dało mi jednak dużo wewnętrznej siły i mocy – przekonania, że podjęta przeze mnie decyzja jest słuszna.

Choć oczywiście teraz czeka nas ciężka praca dotycząca zbierania 2000 podpisów popierających moją kandydaturę (w Szczecinie i w Policach).

 IMG_8295-2

W każdym razie, spałem dzisiaj dobrze 🙂

Nad ranem wylałem parę litrów potu na siłowni; kawa, szybki przegląd aktualności w internecie, no i wróciłem do merytorycznej pracy w kancelarii.

W międzyczasie odbyłem parę spotkań z wartościowymi ludźmi i przystąpiłem do wstępnego kreślenia własnego programu i strategii działania w Senacie.

Właśnie, dlaczego Senat?

Przede wszystkim dlatego, że będąc senatorem mogę nadal wykonywać swój adwokacki zawód, czyli prowadzić działalność gospodarczą (choć oczywiście z pewnymi ograniczeniami). Właśnie dlatego, chciałbym być senatorem niezawodowym, a więc nie pobierającym tzw. uposażenia senatorskiego.

Izba Wyższa naszego Parlamentu to również arena nieco mniejszych emocji politycznych od Sejmu, mniej jałowych sporów i nieco mniej polityki (choć tutaj jestem realistą i złudzeń nie mam). A sam jestem przekonany, że moja wiedza w zakresie stanowienia prawa (głównie na poziomie lokalnym i w stosunkach między przedsiębiorcami) oraz przede wszystkim jego stosowania na co dzień (tutaj w pełnym zakresie), predysponuje mnie do tego stanowiska.

Tym bardziej, że rola Senatu RP, zwłaszcza w perspektywie prawdopodobnej zmiany rządzących w najbliższym czasie, w mojej ocenie, będzie jeszcze bardziej znacząca – zwłaszcza jako katalizatora poczynań władzy wykonawczej i Sejmu.

A do tego – tak uważam – potrzebni są ludzie myślący racjonalnie, dobrze przygotowani merytorycznie, uczciwi i rzetelni.

Dlatego widzę siebie osobiście w tym gronie 🙂

Chciałbym w Senacie być profesjonalnym przedstawicielem nie tylko adwokatury, dbającej o jakość prawa, czy środowiska żeglarskiego, ale również przedstawicielem interesów Pomorza Zachodniego, w tym przedsiębiorców – zarówno w bliskiej mi dziedzinie szeroko pojętej gospodarki morskiej oraz przemysłu jachtowego, jak i przemysłów kreatywnych. Widzę w tych obszarach bardzo silny potencjał, zwłaszcza w naszym szczecińskim regionie. A silna gospodarka, to silny region i silne Państwo.

Chciałbym również stać na straży praw i wolności obywatelskich, z zasadą równości wobec prawa na czele.

Takie hasła ma popierające mnie w tych wyborach ugrupowanie Nowoczesna Ryszarda Petru i z tymi hasłami bardzo się identyfikuję.

Szczegóły programu już wkrótce.

A to był w sumie takie nieco polityczny „coming-out”!

Po cichu liczę na Twoje wsparcie 🙂

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Adam Knopik | Wypadek samochodowy w Niemczech Wrzesień 1, 2015 o 21:10

Patryku przede wszystkim 100 LAT i alles gute zum Geburtstag!!! 🙂

Trzymam kciuki za Twój udany i skuteczny start w wyborach do Senatu RP!
Wyzwanie to ogromne ale… jak nie Ty, to kto?! 🙂

Powodzenia Patryku!!!

A.K.

Odpowiedz

Patryk Zbroja Wrzesień 18, 2015 o 14:25

Dzięki Adamie, walczymy!
pozdrawiam

Odpowiedz

Marta Wrzesień 2, 2015 o 16:18

Panie Patryku, proszę przyjąć spóźnione, aczkolwiek bardzo serdeczne życzenia urodzinowe: zdrówka, wytrwałości i sukcesów 🙂
Życzę powodzenia w wyborach do Senatu ! Będę mocno Panu kibicować !

pozdrawiam serdecznie
Marta

Odpowiedz

Patryk Zbroja Wrzesień 18, 2015 o 14:25

Dziękuję Marto, trzymaj kciuki do końca 🙂
pozdrawiam

Odpowiedz

Adam Wrzesień 4, 2015 o 11:18

Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwania w realiacji celu. W Polsce potrzebni są młodzi ludzie – nie „eksportujmy” ich za granicę. Cieszę się z Pańskiej decyzji i będą ją wspierał.
Adam Bydałek, Szczecin

Odpowiedz

Patryk Zbroja Wrzesień 18, 2015 o 14:27

Dziękuję Adamie, przy okazji zapraszam na mój „polityczny” fanpage http://www.facebook.com/PatrykZbroja i zachęcam do interakcji 🙂

pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Dominik Październik 23, 2015 o 14:45

Świetny blog, czekam na kolejne artykuły.

Odpowiedz

Patryk Zbroja Listopad 4, 2015 o 10:01

Dziękuję Dominiku. Już powoli powracam do pisania 😉

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: