Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej.

Patryk Zbroja            14 listopada 2014            Komentarze (0)

Ostatnio niezawodni internauci opublikowali w mediach społecznościowych taki oto rysunek z oświadczenia sprawcy kolizji drogowej:

1415111560_nixu7u_600

W sumie ładny rysunek. Zaznaczony kierunek jazdy obu pojazdów, dwa prostokąty imitujące samochody biorące udział w kolizji, duża dbałość o szczegóły (np. zwróć uwagę na koła i oznaczenie momentu zderzenia „puk”).

Jestem pod wrażeniem 🙂

Pytanie tylko, czy ubezpieczyciel będzie również? 😉

Dużo zależy od treści opisowej oświadczenia i nie można wcale wykluczyć, że ten rysunek będzie wystarczającym załącznikiem.

Musisz pamiętać, że bezpośrednio po kolizji emocje są na tyle duże, że nawet najbardziej doświadczonym i opanowanym kierowcom zdarza się pominąć istotne dla opisu zdarzenia kwestie.

O tym, co robić po kolizji lub wypadku, pisałem już kiedyś w tym miejscu.

Powtórzę zatem jedynie krótko, że warto wozić ze sobą (np. w przedniej skrytce) wydrukowany wcześniej formularz odpowiedniego oświadczenia.

Możesz zastosować na przykład ten projekt: oświadczenie sprawcy kolizji.

 

Na marginesie, może warto podkreślić, że wbrew sugestii internauty, z treści powyższego oświadczenia nie wynika, że jego autorem była „dziewczyna”, a nie np. „chłopak”, który w dziedzinie grafiki ma swój ciekawy, osobisty styl.

Hmm… skąd taki wniosek…?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: