I jeszcze o mandatach za niewskazanie sprawcy…

Patryk Zbroja            08 kwietnia 2014            7 komentarzy

Kto może nakładać karę za niewskazanie sprawcy wykroczenia drogowego?

Jakie są skutki wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12.03.2014 r.?

Czy mandaty Straży powinny zostać uchylone?

Pisałem o tym niedawno tutaj.

Uznałem jednak, że jest to temat, który trzeba skomentować również w drodze krótkiego video-wpisu 🙂

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Prawnik na macierzyńskim Sierpień 24, 2014 o 23:37

Bardzo ciekawy blog. Wpadłam tu przypadkiem szukając informacji na temat wyroku TK. Czy ma Pan jakieś wpisy już po uzasadnieniu wyroku?

Odpowiedz

Patryk Zbroja Sierpień 26, 2014 o 14:18

Witaj,
O ile dobrze pamiętam tego tematu nie poruszałem innymi wpisami.
pozdrawiam

Odpowiedz

Aneri Wrzesień 9, 2014 o 16:31

Szukając informacji na temat mandatów znalazłam Pana blog , który jest niezwykle ciekawy a informacje , które Pan zamieszcza mogą można wykorzystać ludzie , których nie stać na prawników . Dziękuję bardzo za Pana informacje i za to , że Panu się chce . Dzięki takim Ludziom jak Pan jeszcze nie umarła we mnie wiara w Człowieka.
Pozdrawiam serdecznie .
Aneri

Odpowiedz

Patryk Zbroja Wrzesień 10, 2014 o 21:18

Dziękuję Aneri…
Pisząc bloga, chciałbym właśnie choćby trochę przybliżyć „prawniczy świat” każdemu z Was.
Jest mi niezmiernie miło, że to dostrzegasz 🙂
A prawników warto zawsze podpytywać, nie zawsze są niedostępni 😉
pozdrawiam

Odpowiedz

living your dreams Luty 26, 2015 o 12:15

Just desire to say your article is as surprising. The clarity in your
put up is just cool and i can assume you’re knowledgeable in this subject.
Well together with your permission let me to seize your RSS feed to stay updated with approaching
post. Thank you a million and please continue the gratifying work.

Odpowiedz

Aleksandra Czerwiec 24, 2015 o 11:12

Dzień dobry.
W związku z art. 97 par. 1 pkt. 3 KPW stanowiącym, że nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenie stwierdzone nie może nastąpić po upływie 180 dni od daty ujawnienia czynu. Moje pytanie brzmi, czy organ (Straż Gminna) może po upływie tego czasu dalej wzywać do złożenia wiadomego oświadczenia?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: