Idą Święta, czas na życzenia od prawnika…

Patryk Zbroja            24 grudnia 2014            6 komentarzy

Okres Świąt Bożego Narodzenia ma jednak swoją specyfikę…

Nie byłbym pewnie do końca wiarygodny, gdybym napisał, że czekam na niego przez cały rok. Zwłaszcza od momentu gdy dowiedziałem się o tym (a bardziej domyśliłem się), że to nie prawdziwy Święty Mikołaj składa prezenty pod choinką ;(

Niemniej, te kilka dni kończące dość zwariowany i zaganiany czas przedświąteczny, to dla mnie zawsze ważne oderwanie od codzienności i dobre „ładowanie akumulatorów„. Tym bardziej, gdy na każdym kroku widzę radość w oczach naszej córeczki!

W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Tobie i Twoim najbliższym w nachodzących dniach spokoju, radości i rodzinnego ciepła, a w Nowym Roku 2015, jak zwykle – spełnienia marzeń i realizacji planów!

 

image-5f48509dbd45b7484778e156a69599a89f735c94ca15e0828a9d86b3e2e21253-V

A tak na marginesie:

Przyjęcie złożonych Tobie (zwanym dalej: Przyjmującym życzenia) przeze mnie (zwanym dalej: Składającym życzenia) i wskazanych powyżej Życzeń (zwanych dalej: Życzeniami) oznacza jednoczesne akceptację następujących warunków:

  1. Życzenia mogą podlegać dalszemu sprecyzowaniu, wycofaniu lub odwołaniu przez Składającego życzenia bez zachowania jakichkolwiek terminów wypowiedzenia oraz bez potrzeby uzasadnienia.
  2. Życzenia mogą być nieodpłatnie przenoszone przez Przyjmującego życzenia w niezmienionej treści na rzecz osób trzecich.
  3. Przyjmujący życzenia został poinformowany o ryzyku związanym z skutkami wejścia w życie któregokolwiek z Życzeń, za które Przyjmujący życzenia nie ponosi odpowiedzialności.
  4. Składający życzenia nie ponosi również odpowiedzialności za brak wprowadzenia w życie któregokolwiek z Życzeń.
  5. Przyjmujący życzenia zrzeka się jakichkolwiek roszczeń opartych o zdarzenia wskazane w pkt 3 i 4 powyżej, w szczególności nie przysługuje mu odszkodowanie za brak realizacji Życzenia albo jego realizację w niepełnym zakresie lub zakresie niezgodnym z wolą Przyjmującego życzenia.
  6. Życzenia nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.
  7. Jakiekolwiek fragmenty Życzeń sprzeczne z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa należy uznać za niezłożone, bez wpływu na pozostałe fragmenty Życzeń.
  8. Składający życzenia udziela gwarancji na działanie Życzeń zgodne z ich powszechnie przyjętym działaniem jedynie w zakresie dobrych wiadomości przez okres jednego roku albo do chwili złożenia kolejnych Życzeń, którekolwiek z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Gwarancja jest ograniczona do wymiany Życzeń lub wydania nowych Życzeń, bez potrzeby uzasadnienia przez Składającego życzenia.

Prawnicy to potrafią namieszać 🙂

Wesołych Świąt!

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Adam Knopik |Wypadek samochodowy w Niemczech Grudzień 24, 2014 o 11:09

Panie Patryku,
zapomniał mnie Pan poinformować – jako konsumenta [w święta przecież dużo konsumuję 🙂 ], o ustawowym prawie odstąpienia od przyjęcia życzeń bez podania przyczyny w terminie 14 dni od ich otrzymania – w końcu składa mi je Pan na odległość [a jakby nie było jutro wchodzi w życie ustawa, która sporo namieszała w tej materii – że też innego terminu nie mogli wybrać? Pewnie mamy za mało roboczych dni w roku? 🙂 ] no i o prawie właściwym dla realizacji życzeń 🙂
Poza tym – super! Również życzę Panu wesołych świat i wiele dobrego w Nowym
Roku!!!
Pozdrawiam, A.K.

Odpowiedz

Basia Grudzień 24, 2014 o 18:28

Panie Mecenasie,
Serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia,dużo zdrowia, radości i pomyślności oraz samych sukcesów zawodowych.
Wierna czytelniczka bloga.

Odpowiedz

Marek Styczeń 26, 2015 o 13:13

Dzięki za życzenia, moje co prawda spóźnione, ale szczere: najlepszego w nowym roku!

Odpowiedz

Aleksandra Luty 21, 2017 o 14:18

Fajny blog i ciekawe wpisy. A ten z poczuciem humoru 😉

Odpowiedz

Małgorzata Luty 21, 2017 o 15:44

Również bardzo mi się podoba ten wpis z dużą dawką kreatywności. Będę zaglądać częściej.

Odpowiedz

Kamil Luty 22, 2017 o 11:02

Blog warty poświęcenia swej uwagi, pisany zrozumiałym językiem co nie odbiera profesjonalizmu. Cieszę się też,że trafiłem na ten artykuł. Powodzenia w dalszym blogowaniu!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: