50.000.000 odszkodowania, czyli szybka decyzja poszkodowanego i wściekły ubezpieczyciel!

Patryk Zbroja            11 czerwca 2014            Komentarze (0)

Fani filmu „Szybcy i wściekli” („The fast and the Furious”) pamiętają doskonale okoliczności tragicznej śmierci Paula Walkera, jednego z głównych aktorów filmu (grającego rolę agenta FBI).

O przyczynach tego tragicznego zdarzenia możesz przeczytać tutaj.

Paul Walker zginął w czasie, kiedy nie zakończono jeszcze zdjęć do „Szybkich i wściekłych 7, w tym scen z udziałem jego postaci.

Okazało się jednak, że przerwane prace nad filmem trwają dalej z zastosowaniem zaawansowanej techniki komputerowej, która pozwala – przy pomocy braci Paul Walkera oraz innych aktorów – zrekonstruować jego twarz i sylwetkę.

Oczywiście nie o tajnikach sztuki kinematografii jednak chciałem Tobie pisać 🙂

Wyobraź sobie, że studio Universal Pictures – producent filmu – zgłosiło prawdopodobnie jedno z największych roszczeń odszkodowawczych związanych ze śmiercią człowieka.

Zwiększenie budżetu filmu, zatrudnienie dodatkowych osób, zmiana scenariusza i wydłużenie czasu pracy nad zdjęciami i montażem, a w konsekwencji znaczne odroczenie premiery filmu,  to – zdaniem producenta – wystarczające przesłanki do domagania się odszkodowania  w wysokości….

50.000.000 USD (słownie: pięćdziesiąt milionów dolarów amerykańskich)!

To rzeczywiście odważa i szybka decyzja producenta, która na pewno ubezpieczyciela doprowadziła do wściekłości.

Jestem ciekaw jaki będzie koniec rozpoczętych w tej mierze negocjacji i czy sprawa trafi ostatecznie przed oblicze Sądu. Proces byłby niewątpliwie bardzo spektakularny i precedensowy.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: